Preverite, ali se pokrov grelnika vode pravilno zapira in je na njem filter. Če se grelnik ne zapira pravilno, ga odnesite na popravilo v pooblaščeni servisni center.
• Grelnika ne uporabljajte, če imate mokre roke ali gola stopala. • Ne pustite napajalnega kabla, da visi čez rob mize ali delovne površine, in tako preprečite tveganje, da bi grelnik vode padel na tla. • Vedno bodite pozorni na napravo, ko ta deluje, še posebej na paro, ki uhaja iz dulca in je zelo vroča. • Prav tako ne smete pozabiti, da se ohišje grelnika vode iz nerjavnega jekla med delovanjem močno segreje. Grelnika vode se ne dotikajte, primete lahko le ročaj. • Nadzirajte otroke in poskrbite, da se ne igrajo z napravo.Če je poškodovan napajalni kabel, ga mora zamenjati proizvajalec, ustrezna poprodajna služba ali oseba z ustreznimi kvalifikacijami,da se izognete vsem tveganjem.
Lahko zavrete mineralno vodo. Če je v vodi veliko mineralov, se bo nerjaveče jeklo hitro zamazalo (odvisno od modela). Priporočamo, da grelnik vode redno čistite.
Čeprav je videti, da je za vodo na voljo še več prostora, lahko ob vretju začne uhajati, če grelnik vode napolnite čez označeno mero. Grelnik vode napolnite le do najvišje označene mere.
Priporočamo, da grelnik vode po uporabi izpraznite, saj tako zmanjšate nastanek madežev zaradi vode in preprečite razlitje vode, če bi se grelnik prevrnil.
Da, grelnega elementa nikoli ne drgnite s krpo ali katerim koli abrazivnim materialom. Odstranjevanje vodnega kamna je edino primerno čiščenje za ta element.
Filter je sestavljen iz mreže, ki zaustavlja delce vodnega kamna. Pomembno je, da filter redno čistite, tako da ga zdrgnete s krtačo ali namočite v posodi z raztopino za odstranjevanje vodnega kamna (razredčen kis ali citronska kislina).
Zunanjost preprosto obrišite s čisto krpo (po potrebi dodajte nekaj kapljic kisa). Nikoli ne uporabljajte abrazivnih čistilnih sredstev, praškov za drgnjenje, detergentov ali drugih izdelkov za vzdrževanje, saj lahko razbarvajo plastične dele. Bodite pozorni na to, da grelnika vode, napajalnega kabla, vtiča ali električnega podnožja nikoli ne namakate v vodi!
Vodni kamen odstranjujte redno, vsaj enkrat na mesec ali pogosteje, če je voda na vašem območju zelo trda. Za odstranjevanje vodnega kamna iz grelnika vode: • uporabljajte alkoholni kis z 8 % ocetne kisline za komercialno uporabo: Napolnite grelnik vode s 0,5 l kisa. Pustite delovati 1 uro, pri tem tekočine ne segrevajte. • Citronska kislina: Zavrite 0,5 litra vode. Dodajte 25 g citronske kisline in pustite delovati 15 min. • Posebno sredstvo za odstranjevanje vodnega kamna iz plastičnih grelnikov vode: Upoštevajte navodila proizvajalca. Grelnik vode izpraznite in ga petkrat ali šestkrat sperite. Po potrebi postopek ponovite.
Za odstranjevanje vodnega kamna s filtra (odvisno od modela): • filter namočite v alkoholni kis ali razredčeno citronsko kislino, • nikoli ne uporabljate metod odstranjevanja vodnega kamna, ki niso priporočene.
V nekaterih regijah, kjer voda vsebuje visoke ravni železa, se naravne bele usedline vodnega kamna v vašem grelniku vode lahko obarvajo rjavo ali črno.
Med uporabo: upoštevajte navodila iz navodil za uporabo, ne napolnite grelnika čez oznako za največjo raven vode in grelnik polnite le z vodo. Po uporabi: odvečno vodo vedno odstranite iz grelnika. Vzdrževanje: redno odstranjujte vodni kamen, vsaj enkrat mesečno ali pogosteje, če prebivate na območju s trdo vodo.
Če je upor grelnega elementa zmanjšan zaradi vodnega kamna, se proizvedena toplota le delno prenaša do vode za segrevanje. Po drugi strani vodni kamen pripomore k nastanku rje.
Ta pojav običajno povzroči nabiranje vodnega kamna v grelniku: pozorno preberite navodila za odstranjevanje vodnega kamna (odvisno od modela). V nasprotnem primeru ste grelnik vode morda po nesreči vklopili brez vode ali s premalo vode (oznaka za najnižjo raven mora biti vedno prekrita z vodo), zato se je sprožil varnostni sistem prekinitve delovanja naprave. Ponastavite napravo: počakajte 5 minut, da se grelnik vode ohladi, in ga nato ponovno napolnite z vodo. Pritisnite stikalo za vklop/izklop in po približno 15 minutah se bo grelnik vode samodejno ponastavil in začel segrevati vodo.
Grelnik vode ste morda prenapolnili, zato je voda med vretjem prekipela čez rob grelnika ali pa je prišla v notranji zračnik za paro in se je pojavila na podstavku grelnika ter na delovni površini. Grelnik vode napolnite le do oznake za največjo dovoljeno količino. Na delovno površino je morda prikapljala kondenzirana tekočina s pokrova.
Poraba energije je visoka, zato vtič lahko oddaja nekaj toplote. Električni vtič uporabljajte le za grelnik vode. Če je vtič tako vroč, da bi se lahko opekli, ali je plastika deformirana, nehajte uporabljati grelnik in se obrnite na serviserja.
Električni grelniki vode so zasnovani, da se ugasnejo, ko zaznajo paro. Para se lahko utekočini, zaradi česar lahko z dna ročaja pade nekaj kapljic vode. Ne gre za okvaro. Prav tako to ne bo povzročilo okvare grelnika vode.
Takoj po zavretju je senzor za samodejni izklop vroč, zato stikalo za vklop takrat lahko ne deluje. Počakajte, da se senzor ohladi, in ponovno poskusite.
Po upoštevanju navodil za zagon naprave v uporabniškem priročniku preverite, ali električna vtičnica deluje, tako da vanjo priključite drugo napravo. Če naprava še vedno ne deluje, je ne poskušajte razstaviti ali popraviti, temveč jo dostavite v pooblaščeni servisni center.
Do tega običajno pride, ko je grelnik vode še nov: pred uporabo nekajkrat segrejte vodo in jo zlijte stran. Če težave ni mogoče odpraviti, napolnite grelnik vode do največje dovoljene ravni in dodajte 2 čajni žlički sode bikarbone. Vklopite grelnik vode, da voda zavre, nato pa zlijte vsebino stran in sperite grelnik.
Ta pojav je običajen v regijah s trdo vodo. Pojavi se zaradi kalcijevega in magnezijevega karbonata, ki sta prisotna v vodi. Namig: redno odstranjevanje vodnega kamna je obvezno.
Električni grelniki vode zavrejo želeno količino vode ob želenem času, vendar običajno nimajo funkcije za ohranjanje toplote vode. Voda zavre zelo hitro, zato ni potrebe po tem, da bi jo ohranjali toplo.