Sadja ni treba olupiti in pešk ni treba odstraniti. Olupiti je treba le sadje s trdo in grenko lupino, kot na primer limone, pomaranče, grenivke ali ananas (odstranite tudi sredico). Prav tako ni treba odstraniti majhnih pešk iz lubenic ali grozdja, vendar pa je iz sadja treba odstraniti koščice, na primer iz breskev, češenj itd.
Čiščenje naprave je preprostejše, če to storite takoj po uporabi. Filter je treba predhodno očistiti v hladni vodi z mehko ščetko, z njim je treba ravnati previdno. Vse odstranljive dele lahko operete v pomivalnem stroju, razen zbiralnika za sok. Zbiralnik za sok operite v milnici.
Po uporabi ga hitro operite. Pokrov, posodo, nastavke in košarico filtra lahko operete v topli milnici ali v zgornjem razdelku pomivalnega stroja. Enoto z motorjem obrišite z vlažno gobico.
Po upoštevanju navodil za zagon naprave v uporabniškem priročniku preverite, ali električna vtičnica deluje, tako da vanjo priključite drugo napravo. Če naprava še vedno ne deluje, je ne poskušajte razstaviti ali popraviti, temveč jo dostavite v pooblaščeni servisni center.
Da, izberite sveže, zrelo sadje in zelenjavo, iz katerih je mogoče pridobiti več soka. Če uporabljate sadje, ki je preveč zrelo, se bo filter hitreje zamašil.
Ne, sok, pridobljen naravno in brez dodanih konzervansov, je treba hitro porabiti. Sok pri stiku z zrakom oksidira, lahko se spremenita okus in barva soka. Če želite preprečite, da bi sok postal rjav, vanj dodajte nekaj kapljic limoninega soka.